شروع ایران توافق آمریکا نتانیاهو دونالد ترامپ

شروع: ایران توافق آمریکا نتانیاهو دونالد ترامپ اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وقتی جای بدهکار و طلبکار عوض می شود!

اخیرا و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، گروهی که عنوان “جمعی از متخصصان نفت” را یدک می‌کشد بیانیه‌های بدون امضا و مجهول منتشر می کند که نشانه مهم آن تخریب صنعت

وقتی جای بدهکار و طلبکار عوض می شود!

وقتی جای بدهکار و طلبکار عوض می شود!

عبارات مهم : ایران

اخیرا و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، گروهی که عنوان “جمعی از متخصصان نفت” را یدک می کشد بیانیه های بدون امضا و مجهول منتشر می کند که نشانه مهم آن تخریب صنعت نفت و زیرسوال بردن دستاوردها و عملکرد دولت یازدهم در این صنعت است.

به گزارش ایسنا، وزارت نفت منشتر شدن توضیح اوج ادامه داد: البته ماهیت و افراد پشت صحنه این گروه و حامیان رسانه ای و سیاسی آنها جهت خانواده صنعت نفت و مردم هوشیار کشور عزیزمان ایران کاملا آشنا شده است هست. این افراد کسانی هستند که تا قبل از دولت یازدهم مدیریت صنعت نفت را در دست داشتند و میراثی جز مخروبه از خود برجای نگذاشتند.

وقتی جای بدهکار و طلبکار عوض می شود!

اما عملکرد تخریبی و ضد منافع ملی این گروه فقط به دوره صدارت و مدیریت خود درصنعت نفت محدود نشد چه اینکه با روی کار آمدن دولت یازدهم و خروج این گروه از صنعت نفت، اقدام های تخریبی آنها در صنعت نفت به اشکال متفاوت از جمله جوسازی علیه کارکنان و متخصصان این صنعت، زیر پرسش بردن دستاوردهای دولت یازدهم از طریق جریان سازی های کاذب و نادرست و بعضا تهییج و جنبش بعضی عوامل جهت ایجاد مسئله در صنعت نفت استمرار یافت.

در ادامه این توضیحات آمده است: نشانه از این اقدام های تخریبی و اخلال گرایانه، چیزی جز فرار به جلو و تلاش جهت سرپوش گذاشتن بر عملکرد ضعیف و نادرست خود در صنعت نفت و سومدیریت ها در فاصله سال های ٨٤ تا ٩٢ نبوده و نیست. اعضای این گروه در بی تفاوتی دستگاه های نظارتی به جای این که پاسخگوی عملکرد خود باشند در نقش مدعی ظاهر شده است و بر خلاف آموزه های اخلاقی و اسلامی به هر ابزاری از دروغ و تهمت گرفته تا زد و بندهای سیاسی و رسانه ای جهت تخریب صنعت نفت و جلوگیری از رشد و پیشرفت این صنعت متوسل می شوند. مغز متفکر این گروه، کسانی هستند که در فاصله سال های ٨٨ تا ٩٢ بدون این که حتی یک روز در صنعت نفت حضور داشته باشند به مصادر مهم این صنعت رسیدند اگرچه بعضی از آنها به علت عملکرد ضعیف و غیرمسئولانه ای که از خود به جای گذاشتند نتوانستند رضایت ناصبان خود را نیز جلب کنند و در میانه راه کنار گذاشته شدند. اینها همان کسانی هستند که دوره صدارت آنها در کمیسیون انرژی مجلس نهم جهت حتی همفکران خود نیز قابل تحمل نبوده و خیلی سریع به حاشیه رفتند و در انتخابات مجلس دهم نیز با رای مردم از ورود به مجلس بازماندند.

اخیرا و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، گروهی که عنوان “جمعی از متخصصان نفت” را یدک می‌کشد بیانیه‌های بدون امضا و مجهول منتشر می کند که نشانه مهم آن تخریب صنعت

این افراد ولی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، بار دیگر بوی کباب به مشامشان رسیده و فعال تر از گذشته با حضور مستقیم و غیر مستقیم در ستادهای انتخاباتی بعضی کاندیداها در این عرصه حاضر شده است و با بهره گیری از تاکتیک دروغ و وارونه سازی و ارائه مشاوره های غلط به کاندیداها، قصد دارند انتقام خود را از مردم و صنعت نفت به علت بریدن دست آنها از این صنعت بگیرند. جهت آشنایی زیاد این افراد کافی است یک جستجوی کوچک در اینترنت و اینترنتی صورت گیرد تا کارنامه آنها خیلی سریع به نمایش درآید.

در ادامه این توضیحات آمده است: این گروه باید به ملت کشور عزیزمان ایران و افکار عمومی پاسخ دهد که آیا و چگونه در شرایطی که درآمد صنعت نفت در فاصله سال های ٨٤ تا ٩٢ به بالاترین سطح در تاریخ رسید ( ٧٥٠ میلیارد دلار)، درآمدی که با کل دوران تقریبا ١٠٠ ساله قبل از آن برابری می کند، صنعت نفت از یک سو و اقتصاد کشور عزیزمان ایران از سوی دیگر با بدترین شرایط اقتصادی و فنی روبه رو بود؟ این افراد باید پاسخ دهند که آیا در دوره هشت ساله آنها با وجود بالابودن قیمت نفت و درآمدهای نفتی، هیچ یک از فازهای پارس جنوبی به بهره برداری نرسید؟ این افراد باید در دادگاه افکار عمومی پاسخ دهند که درآمدهای بالای نفتی کجا و چگونه مصرف شده است است و دلارهای نفتی سر از کجا در آورده است؟ این گروه باید پاسخ دهند که چگونه با عملکرد نادرست، ضعیف و غیرمنطقی خود موجبات خروج شرکت های معظم نفتی از پروژه های کلان صنعت نفت شدند و باعث گردیدند که روند اجرای طرح های توسعه ای صنعت نفت در حوزه های بالادستی و پایین دستی دچار تاخیرهای طولانی مدت و پرهزینه شوند؟ اینها باید بگویند که چگونه زمینه خروج شرکتی مانند اینپکس ژاپن که دولت هشتم به مشکل موفق به حضور آن در میدان نفتی آزادگان شده است بود، را فراهم کردند و جای آن را به شرکت هایی از کشوری با تکنولوژی پایین تر دادند؟ شرکت های که بعد از چندی از کشور عزیزمان ایران خارج شدند! این گروه باید پاسخ دهند که با چه هدفی در مدت کمتر از یک سال ساختار مدیریتی صنعت نفت را شخم زده و زمینه خروج منزل نشینی ٣٥٠ نفر از مدیران برجسته و متخصص نفت را فراهم کردند؟

اینها باید پاسخ دهند که چگونه با عملکرد نادرست خود زمینه تحمیل تحریم های نفتی و شدت یافتن شرایط تحریمی را موجب گردیدند؟ این افراد باید پاسخ دهند که چگونه طرحی مانند پالایشگاه ستاره خلیج فارس که کار ساخت آن سال ٨٥ شروع شد و می بایست حداکثر ٥ ساله ساخته می شد، در سال ٩٢ تنها ٤٨ درصد پیشرفت فیزکی داشت؟ این افراد باید به شهروندان و خانواده های ایرانی پاسخ دهند که چگونه در کمال بی انصافی، بی مسئولیتی و بی تفاوتی، بنزین آلوده مجتمع های پتروشیمی را در شهرهای بزرگ از جمله پایتخت کشور عزیزمان ایران توزیع کرده و سونامی بیمارهای زمینه به خطر افتادن سلامت و جان شهروندان به خاص کودکان و سالمندان را فراهم ساختند؟ این افراد که دوباره هوس صدارت و وزارت کرده اند، باید پاسخ دهند که چگونه چشم خود را بر روی میادین و منابع نفتی یکسان کشور عزیزمان ایران با همسایگان بستند و در کمال بی تفاوتی و بی مسئولیتی اجازه دادند که کشورهای همسایه با قدرت و شدت اموال ایرانیان را بالابکشند؟ این گروه که ٤ سال است دست آنها از درآمدهای نفتی کوتاه شده است و دل آنها جهت دست و دلبازی و حراج این منابع تنگ شده است باید پاسخ دهند که چگونه به بهانه دور زدن تحریم ها، میلیاردها دلار از اموال این مردم را در اختیار افرادی مانند بابک زنجانی قرار داده و فسادهای تاریخی و بی سابقه ای را در تاریخ کشور عزیزمان ایران رقم زدند؟ این افراد باید پاسخ دهند که چگونه عظمت و اقتدار کشور عزیزمان ایران را در سطح مجامع و بازارهای جهانی نفت به بازیچه گرفته و با بی تجربگی و کوته فکری در زمین رقبایی مانند عربستان سعودی بازی کرده و با رای دادن به طرح هایی مانند از بین رفتن نظام سهمیه بندی در اوپک، زمینه تضعیف جایگاه کشور عزیزمان ایران را در اوپک فراهم ساختند؟ این افراد باید پاسخ دهند که چگونه در دوران مدیریت آنها، دکل ها و امثال دکل ها باید گم شده است و ردی از آنها وجود نداشته باشد؟ این افراد باید پاسخ دهند که چگونه و آیا مهمترین کار مدیریت صنعت نفت در دوره آنها، کاسب کاری و دلال بازی بوده و دلالان بزرگ نفتی که ممکن است در دنیا بی نظیر باشند امکان ظهور و بروز در صنعت نفت کشور عزیزمان ایران را پیدا کردند؟ این افراد درحالی با نشانه کاسبکاری، دستاوردهای برجام در صنعت نفت را نادیده انگاشته و در صدد کوچک شمردن آن هستند که صادرات نفت در سال ٩٢ به کمتر از یک میلیون بشکه کم کردن یافته بود و عملا صنعت نفت در رکود کامل قرار داشت.

وقتی جای بدهکار و طلبکار عوض می شود!

وزارت نفت در ادامه توضیحات خود آورده است: این افراد که صرفا عنوان متخصص صنعت نفت را یدک می کشند در اخرین شبنامه خود با عنوان «بیانیه مهم متخصصان صنعت نفت / وزارت نفت جهت حسن روحانی تور نفتی برگزار نماید» مدعی عدم جذب سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت در دولت یازدهم شده است اند که مهمترین ماموریت آنها در طول ٨ سال قبل از آن بیرون انداختن شرکت های بزرگ خارجی و بازکردن پای شرکت های درجه چندم و هندی به صنعت نفت بود؟ جالب است که در این به اصطلاح بیانیه این افراد دچار اشتباه سهوی و شاید عمدی شده است و وقت خروج شرکت اینپکس ژاپن را دولت هشتم اعلام داشته در حالیکه این شرکت سال ٨٥ از میدان نفتی آزادگان خارچ شد. این افراد در حالی مدعی توسعه میادینی مانند آزادگان و یادآوران هستند که سال ٩٢ بعد از ٨ سال تنها روزانه ٤٥ هزار بشکه از این میدان تولید می شد در حالی این میزان در آخر سال ٩٥ به ٣٠٠ هزار بشکه بالغ گردید.

این گروه که از علنی کردن نام اعضای خود هراسان و دلواپس هست، در بیانیه آخر در حالی مدعی واردات بعضی تجهیزات فنی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در دوران تحریم است که پاسخ نمی دهد این واردات با چه هزینه ای و با حضور چند واسطه و دلال به کشور صورت گرفته است؟ سوالی که آنها باید پاسخ دهند این است که اگر قادر به واردات تجهیزات فنی پالایشگاه بوده اند، آیا این پالایشگاه تا سال ٩٢، تنها ٤٨ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؟ در این صورت یا ادعای آنها کذب است و یا اینکه میل به و اراده ای جهت تسریع در ساخت پالایشگاه نداشته اند؟ توقف سواپ نفت و خسارتی که از این بابت به اقتصاد کشور وارد شد و همچنین توقف تولید نفت و گاز در شرایطی که کشور با رشد سریع مصرف مواجه بود و ده ها مسئله و ماجرای دیگر که خود مثنوی هفتاد من می باشد، حاصل حضور این گروه پر ادعا و زیاده خواه در صنعت نفت هست.

اخیرا و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، گروهی که عنوان “جمعی از متخصصان نفت” را یدک می‌کشد بیانیه‌های بدون امضا و مجهول منتشر می کند که نشانه مهم آن تخریب صنعت

در آخر اظهار امیدواری می شود که در آینده سازوکاری فراهم شود که گروه هایی از این دست به جای فرار به جلو و اظهار طلبکاری از مردم و مجموعه صنعت نفت، پاسخگوی عملکرد زیانبار خود در این صنعت بوده و یا حداقل اینکه امکان فعالیت آزادانه در تشویش افکار عمومی و وارونه سازی حقایق نداشته باشند. همچنین انتظار می رود کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در گزینش مشاوران خود و بهره گیری از نظرات آنها، نهایت دقت را نموده تا خدای نکرده در بیان بیانات و انتقادات مدیون مردم و کشور نشوند.

واژه های کلیدی: ایران | چگونه | ایرانی | ایرانیان | دولت یازدهم | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs